خانه / برنامه ریزی استراتژیک / تحلیلگر کسب و کار:توصیف شغل و متوسط ​​حقوق و دستمزد

تحلیلگر کسب و کار:توصیف شغل و متوسط ​​حقوق و دستمزد

تحلیلگر کسب و کار:توصیف شغل و متوسط ​​حقوق و دستمزد

تحلیلگران کسب و کار اطلاعات، پروسه ها و سیستم ها را بررسی می کنند و از یافته های خود برای کمک به شرکت ها در تصمیم گیری بهتر کسب و کار استفاده می کنند. بر خلاف تحلیلگران مالی، تحلیلگران کسب و کار صرفا داده های عددی را تجزیه و تحلیل نمی کنند، بلکه به اندازه کافی در بازارهای و سرمایه گذاری متمرکز نیستند. دامنه تجزیه و تحلیل کسب و کار گسترده است؛ درون حوزه چندین زیر مجموعه شامل برنامه ریزی استراتژیک، تحلیل مدل و تجزیه و تحلیل سیستم ها است. تحلیلگران کسب و کار همه چیز را از نیازهای کسب و کار به سیاست ها و انطباق قانونی، جریان های کاری، ساختار مدیریت و بهبود فناوری اطلاعات مطالعه می کنند. اکثر تحلیلگران کسب و کار تحصیلات دانشگاهی دارند و بالاتر از متوسط ​​درآمد سالانه ایالات متحده هستند. این یک انتخاب عالی حرفه ای برای حرفه ای جوان با مهارت های حل مسئله استثنایی است، توانایی های رهبری مشتاق و سواد رایانه ای قوی است.

برنامه ریزی استراتژیک

یکی از رایج ترین زمینه های تجزیه و تحلیل کسب و کار برنامه ریزی استراتژیک است. برنامه ریز استراتژیک یک کسب و کار را از دیدگاه کلان تجزیه و تحلیل می کند و راه هایی برای بهبود استراتژی کلی و تخصیص منابع خود را دنبال می کند. این رویکرد به بالا به پایین به تجزیه و تحلیل کسب و کار کمک می کند تا شرکت ها، برای مثال، تعیین زمانی که آن زمان به شکاف بخش کسب و کار ضعیف است، و یا زمانی که آنها باید منابع بیشتری را برای توسعه یک فن آوری جدید امیدوار کننده اختصاص داده است.

برنامه ریزان استراتژیک، نقاط قوت و ضعف در مدل کسب و کار شرکت را شناسایی می کنند. از این اطلاعات، این شرکت می تواند بر نقاط قوت خود تمرکز کند و اینکه چه چیزی در مورد نقاط ضعف انجام می دهد، چه به معنای رها کردن آنها یا اختصاص دادن منابع اضافی به آنها است. برنامه ریزان استراتژیک همچنین ساختار و عملکرد مدیریت شرکت در هر بخش کسب و کار را تجزیه و تحلیل می کنند تا به شناسایی تغییرات و پیشرفت هایی که ممکن است انجام شود.

توسعه کسب و کار اینترنتی

در نهایت، به این دلیل که هیچ شرکت در خلاء وجود ندارد، برنامه ریز استراتژیک باید از عوامل خارجی که بر موفقیت شرکت تأثیر می گذارد، نظیر تهدیدات رقابتی، تغییرات قانونی و تغییرات فرهنگی، آگاه شود. همانطور که مشاهده می شود، بیشتر این تحلیل کیفی است نه کمی، که تجزیه و تحلیل کسب و کار و برنامه ریزی استراتژیک را به طور خاص، جدا از زمینه های بیشتر ارزیابی های مالی و تجزیه و تحلیل داده ها. این مسیر شغلی ایده آل برای یک کاندیدایی است که در حل مسئله قوی است اما لزوما در ریاضیات نیست.

تجزیه و تحلیل مدل کسب و کار

در حالی که برنامه ریزان استراتژیک استراتژی یک کسب و کار را تحلیل می کنند، تحلیلگر مدل کسب و کار مدل های کسب و کار را برای اجرای این استراتژی بررسی می کند. شناسایی مشتریان هدف، ایجاد یک استراتژی بازاریابی، تعیین پیشنهادات محصول و یافتن کالاها همه تحت چارچوب تجزیه و تحلیل مدل کسب و کار قرار می گیرند.

یک تحلیلگر خوب مدل کسب و کار قادر به انجام یک ترکیب از تجزیه و تحلیل کمی و کیفی است. گاهی اوقات این کار شامل کاهش تعداد سنگین می شود، در حالی که در موارد دیگر ممکن است چیزی غیر انتزاعی را شامل شود، مانند شناسایی ناهماهنگی های بالقوه بین پیامی که شرکت می خواهد ارسال کند و پیام توسط بازار هدفش دریافت شود.

در نهایت، نقش تحلیلگر مدل کسب و کار، به حداکثر رساندن ارزش است. با توجه به استراتژی شرکت، که برنامه ریز استراتژیک کمک می کند تا برای اصلاح و تکمیل، تحلیلگر مدل کسب و کار به دنبال تعیین راه حل موثر و کارآمد برای اجرای این استراتژی با توسعه محصولات و خدمات و قرار دادن آنها در مقابل بازار هدف مناسب است.

تجزیه و تحلیل سیستم

تجزیه و تحلیل سیستم ها شاید زمینه فعالیت تجزیه و تحلیل کسب و کار است که نیاز به مهارت های فنی. در قرن بیست و یکم، اغلب تحلیل های سیستم شامل تکنولوژی اطلاعات می شود؛ بنابراین،اکثر تحلیلگران سیستم با رایانه بسیار متخصص هستند.

به طور خاص، شرکت هایی که در ایجاد نرم افزار کامپیوتر مشغول به کار هستند، بسیار وابسته به تحلیلگران سیستم ماهر هستند. کار تحلیلگر سیستم این است که تعیین دامنه پروژه و این که آیا با توجه به منابع مالی و وضعیت مالی شرکت امکان پذیر است. بعد، تحلیلگر، کاربران بالقوه فناوری را بررسی می کند و نیازها و خواسته های آنها را مشخص می کند. سپس، او هر گونه مشکلی را که در ایجاد نرم افزار ایجاد می کند، مشکوک می کند.

او تدارکات پروژه را تحلیل می کند و از یافته هایش برای کمک به حداکثر بهره وری استفاده می کند. در نهایت، با استفاده از ورودی ارائه شده توسط تحلیلگر سیستم در هر مرحله از طرح، طراحان یک پروژه به پایان رسید که می توانند مطمئن باشند، بهترین طراحی برای پاسخگویی به نیازهای مشتریان هدف شرکت است.

در حالیکه طراحان و برنامهنویسان نرمافزاری مایل به استفاده از رایانههای هوشمند درونی هستند که نیازی به آنها ندارند یا تمایل به توسعه مهارتهای اجتماعی قوی دارند، لازم به ذکر است که این کلیشه معمولا غلط است؛ تجزیه و تحلیل سیستم نیاز به یک ترکیب سالم از مهارت کامپیوتر و مهارت های مردم است. تحلیلگر سیستم به عنوان یک ارتباط بین تیم طراحی و مدیریت به عنوان ثابت است

درباره ی علی ناییج

همچنین ببینید

مشاوره راه اندازي كسب و كار

مشاوره راه اندازی کسب و کار

مشاوره راه اندازی کسب و کار مشاوره راه اندازی کسب و کار خود نوعی تخصص …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *