خانه / تحلیلگر تجاری

تحلیلگر تجاری

تحلیلگر تجاری

تحلیلگر تجاری در طول چند سال گذشته، عنوان عمومی عنوان تحلیلگر کسب و کار در صنایع مختلف محبوب شده است. اگر چه وظایف شغلی می تواند به شدت متفاوت باشد، به طور کلی به طور کلی، تحلیلگران کسب و کار در یک کسب و کار یا سازمان برای شناسایی و اجرای پیشرفت برای کمک به کسب و کار به رسیدن به اهداف خود. عنوان تحلیلگر کسب و کار می تواند کارکنان ورودی و متخصصان مستقل را توصیف و جبران خسارت کند. این مقاله در مورد کار، جبران و چشم انداز تحلیلگران کسب و کار بحث می کند.

مبانی تجزیه و تحلیل کسب و کار

تجزیه و تحلیل کسب و کار یک رویکرد انضباطی، ساختار یافته و رسمی برای تجزیه و تحلیل فرآیند کسب و کار، شناسایی پیشرفت ها و اجرای تغییرات است تا کسب و کار بتواند به اهداف خود دست یابد. این بر اساس حقایق، ارقام و مشاهدات است.

موسسه بین المللی تجزیه و تحلیل کسب و کار ارائه این شرح شغل، “یک تحلیلگر کسب و کار به عنوان یک ارتباط بین ذینفعان برای ایجاد، تجزیه و تحلیل، برقراری ارتباط و اعتبار نیاز به تغییرات در فرایندهای کسب و کار، سیاست ها و سیستم های اطلاعاتی کار می کند. تحلیلگر کسب و کار مشکلات و فرصت های تجاری را در زمینه الزامات درک می کند و راه حل هایی را پیشنهاد می کند که سازمان را قادر می سازد تا به اهداف خود برسد.

تجزیه و تحلیل کسب و کار می تواند در بسیاری از توابع در تقریبا هر صنعت خدمت می کنند. به عنوان مثال یک تحلیلگر سیستم یک تحلیلگر تجاری است که بر چگونگی استفاده از تکنولوژی برای حل مشکلات و بهبود نتایج تمرکز دارد. سایر عناوین شغلی که کارکنان انجام تجزیه و تحلیل کسب و کار شامل تجزیه و تحلیل داده ها، ارائه دهنده راه حل ها، عامل تغییر، مدیر الزامات، نویسنده مشخصات، محقق، مالک محصول، مدیر محصول، و یا مشاور مدیریت است.

تحلیلگران کسب و کار ممکن است تضمین کیفیت، جمع آوری الزامات، مستندات یا پشتیبانی مشتری را انجام دهند. آنها همچنین می توانند در بهبود فروش با تمرکز بر پیش فروش، خدمات مشتری، روابط مشتری و مدیریت حساب متمرکز شوند. تحلیلگران تجاری نیز ممکن است به طور داخلی در بهبود فرآیند درون یک سازمان و هماهنگی در بخش های مختلف و ذینفعان متمرکز شوند.

بعضی از ویژگی های تحلیلگر تجاری خوب عبارتند از:

  • مهارت های گوش دادن خوب
  • باز بودن برای تغییر
  • در چند وظیفه ای حساس باشید
  • تخصص در اولویت بندی، بر اساس نیازهای ذینفعان مختلف
  • مهارت های مذاکره خوب، برای به موقع خرید در تصمیم گیری های مهم و اولویت بندی از همه سهامداران
  • شناسایی فرصت های بهبود روند که می تواند به بهبود بهره وری و خروجی منجر شود

آموزش و پرورش و مسیر کاری تحلیلگران کسب و کار

یک مدرک لیسانس یا بالاتر لازم است. رشته های ممکن شامل مالی، فن آوری، مدیریت، و حسابداری. با توجه به تعداد مهارت های مورد نیاز، اکثر موقعیت های تحلیلگر کسب و کار به فارغ التحصیلان کالج جدید باز نمی شود. اکثر تحلیلگران کسب و کار پس از چند سال در یک موقعیت مرتبط مانند تحلیلگر داده، تحلیلگر عملکردی، تحلیلگر سیستم، تحلیلگر مورد نیاز کسب و کار یا تحلیلگر مالی، موقعیت اول خود را بدست می آورند.

مسیر شغلی تحلیلگر کسب و کار می تواند شامل تبدیل شدن به یک تحلیلگر ارشد کسب و کار، یک متخصص تحلیلگر کسب و کار در مناطق خاص (مانند SAP، Agile یا ScrumMaster)، یک مدیر تجاری، یک معمار کسب و کار، یک معمار سازمانی و در نهایت یک مدیر یا موقعیت VP در سطح. دیگر تحلیلگران کسب و کار با تجربه، مشاوران مستقل می شوند، وظایف مربوط به قرارداد را دریافت می کنند.

تحلیلگر تجاری تقریبا هر صنعت می تواند تحلیلگران تجاری را استخدام کند، اما بیشتر مشاغل در فن آوری اطلاعات یا شرکت های مشاوره مدیریت هستند. سایر صنایع شامل حسابداری، سرمایه گذاری بانکی، امور مالی و تحقیقات بازار است.

حقوق و مزایا برای تحلیلگران کسب و کار

جبران خسارت به طور گسترده ای متفاوت است و توسط عوامل مانند مکان، سطح تجربه و صنعت تعیین می شود. به عنوان مثال، یک تحلیلگر کسب و کار که در یک بانک سرمایه گذاری مستقر در نیویورک کار می کند، بیش از یک تحلیلگر کسب و کار است که تحقیقات بازار را برای یک شرکت خودروسازی در میشیگان انجام می دهد. نامزدانی که در یک فناوری خاص (مانند SAP) متخصص هستند ممکن است حق بیمه بالاتر را اداره کنند. در زیر مقادیر متوسط حقوق و درصد پاداش برای تحلیلگران کسب و کار است.

تحلیلگر تجاری یک عنوان عمومی برای بسیاری از توابع مختلف کاری در تقریبا هر صنعت است. یک کاندید خوب باید یک مدرک کارشناسی و چند سال تجربه کاری در زمینه تجزیه و تحلیل کسب و کار داشته باشد که علاقه مند باشد. همچنین کاندیدان می توانند دوره های گواهینامه های تجزیه و تحلیل کسب و کار مانند موسسات بین المللی تحلیل کسب و کار را نیز بررسی کنند.