خانه / ایده پردازی و خلاقیت

ایده پردازی و خلاقیت

ایده پردازی و خلاقیت

تولید ایده های جدید-فکر می کنم متفاوت و خلاقیت جرقه- تولید ایده های جدید – فکر می کنم متفاوت و خلاقیت جرقه-راه را که فکر می کنید تغییر دهید.ایده پردازی و خلاقیت “ما باید متفاوت فکر کنیم!” “این نیاز به برخی از ایده های تازه!” “ما باید در اینجا خلاق تر باشیم!” آیا پیام هایی مانند این ها بیشتر و بیشتر در محل کار شما ظاهر می شوند؟

سازمان ها در مواجهه با چالش های پیچیده، باز و متداول، همیشه متوجه هستند که نوآوری مداوم و مداوم برای جلوگیری از رقابت ضروری است. به همین دلیل است که ما باید در جستجوی ایده های جدیدی باشیم که می تواند نوآوری را هدایت کند و به همین دلیل توانایی فکر کردن به دیگران، ایجاد ایده های جدید و خلاقیت جسورانه در یک تیم، به یک مهارت مهم تبدیل می شود. شما باید به طور فعال در ایجاد و پرورش این مهارت کار کنید، و می توانید انجام دهید!

اغلب، هر چند، ما اشتباه می کنیم که فرض کنیم که ایده های خوب فقط اتفاق می افتد. یا بدتر از این، ما در دام دامن افتاده ایم که خلاقیت توانایی است؛ بعضی از مردم آن را دارند، دیگران نمی کنند سپس دیگر اعتقاد به شکست خود وجود دارد – “من به اندازه کافی هوشمند نیستم تا ایده های خوب را بیابم”.

این فرض ها به ندرت درست است. هر کس می تواند با ایده های تازه و رادیکال مطرح شود – شما فقط باید یاد بگیرید ذهن خود را باز کنید و فکر کنید متفاوت است. این مقاله به شما نشان می دهد چگونه این کار را انجام دهید.

چگونه ایده های جدید ایجاد کنیم

ایده پردازی و خلاقیت تکنیک های تولید ایده های استاندارد بر ترکیب یا تطبیق ایده های موجود تمرکز می کنند. این مطمئنا نتیجه می دهد. اما در اینجا، تمرکز ما بر روی تجهیز شما به ابزارهایی است که به شما کمک می کند تا به یک هواپیمای کاملا متفاوت برسید. این رویکردها ذهن شما را برای ایجاد ارتباطات جدید، فکر کردن به دیگران و در نظر گرفتن دیدگاه های جدید فشار می دهند.

یک کلمه احتیاط – در حالی که این تکنیک ها بسیار مؤثر هستند، آنها تنها در صورتی موفق خواهند بود که با دانش غنی از منطقه ای که در حال کار بر روی آن هستند حمایت کنید. این بدان معنی است که اگر شما با اطلاعات کافی در مورد این موضوع تهیه نکرده اید، بعید است حتی با استفاده از تکنیک های ذکر شده در اینجا، یک ایده عالی ایجاد کنید.

در ضمن، این تکنیک ها را می توان به خلاقیت جرقه در تنظیمات گروه و جلسات طوفان مغزی نیز اعمال کرد.

ایده پردازی و خلاقیت

شکستن الگوهای فکر خودمان

همه ما می توانیم در الگوهای تفکر خاصی گیر بیفتیم. شکستن این الگوهای ذهنی می تواند به شما کمک کند تا ذهنتان را از بین ببرید و ایده های جدیدی بسازید. چندین تکنیک که می توانید برای شکستن الگوهای فکر فکر کنید استفاده کنید:

فرضیه های چالش: برای هر وضعیت، شما مجموعه ای از مفروضات کلیدی دارید. به چالش کشیدن این فرض ها به شما امکان جدیدی می دهد.

ایده پردازی و خلاقیت شما می خواهید یک خانه بخرید، اما نمی توانید از آنجایی که شما فرض می کنید پولی برای پرداخت وام ندارید. چالش این فرضیه. مطمئنا، شما پول نقد در بانک ندارید، اما نمیتوانید برخی از دارایی های دیگر خود را برای جمع آوری پول به فروش برسانید؟ آیا می توانید به صندوق بازنشستگی خود بروید؟ آیا شما می توانید بیش از حد کار کنید و کیتی را در شش ماه ساخت کنید؟ ناگهان تصویر شروع به نگاه روشن تر می کند.

مشکل را دوباره مطرح کنید: بیان مشکل به طور متناوب اغلب منجر به ایده های متفاوت می شود. برای تردید در این مسئله از زوایای مختلف نگاه کنید. “چرا ما باید این مشکل را حل کنیم؟”، “چه جزیی در اینجا است؟”، “چه اتفاقی می افتد اگر ما مشکل را حل نکنیم؟” این سوالات به شما بینش جدیدی می دهد. شما ممکن است ایده های جدیدی برای حل مشکل جدید خود پیدا کنید.

در اواسط دهه ۱۹۵۰ شرکت های حمل و نقل در حمل و نقل از دست دادند. آنها تصمیم گرفتند که برای ساخت کشتی های سریع تر و کارآمد تر تمرکز کنند. با این حال، مشکل همچنان ادامه دارد. سپس یکی از مشاوران این مشکل را به طور متفاوتی تعریف کرد. وی گفت مشکل که صنعت باید در نظر بگیرد این بود که “چگونه میتوانیم هزینه را کاهش دهیم؟” بیانیه مشکل جدید ایده های جدیدی را ایجاد کرد. تمام جنبه های حمل و نقل، از جمله ذخیره سازی محموله و زمان بارگیری، در نظر گرفته شد. نتیجه این تغییر در تمرکز منجر به کشتی کانتینر و باربری در رول / رول شد.

ایده پردازی و خلاقیت برای شروع یک کسب و کار

ایده پردازی و خلاقیت  اگر احساس می کنید نمی توانید بر روی هیچ چیز جدیدی فکر کنید، سعی کنید همه چیز را به عقب برگردانید. به جای تمرکز بر اینکه چگونه می توان یک مشکل را حل کرد یا عملیات را بهبود بخشید یا یک محصول را ارتقا دهید، در نظر بگیرید که چگونه می توانید مشکلی ایجاد کنید یا عملیات بدتر را کاهش دهید یا محصول را کاهش دهید. ایده های معکوس به وجود می آیند. در نظر گرفتن این ایده ها – هنگامی که شما آنها را دوباره معکوس – به عنوان راه حل های ممکن برای چالش اصلی.

خود را از طریق رسانه های مختلف بیان می کنید: ما هوش چندگانه را داریم، اما به نوعی، زمانی که با چالش های کاری مواجه می شویم، ما فقط تمایل به استفاده از توانایی های استدلالی کلامی داریم. چطور در مورد بیان چالش از طریق رسانه های مختلف چطور؟ خاک رس، موسیقی، بازی های مرتبط با کلمه، رنگ، راه های متعددی وجود دارد که می توانید چالش را بیان کنید. در مورد حل این چالش نگران نباشید. فقط آن را بیان کنید بیان گوناگونی ممکن است الگوهای مختلف فکر را موجب شود. و این الگوهای فکری جدید ممکن است ایده های جدیدی بسازد.

اتصال غیر مرتبط را متصل کنید

بعضی از بهترین ایده ها به نظر می رسد فقط با شانس است. چیزی را می بینید و یا فردی را می شنوید که اغلب به طور کامل با وضعیتی که شما در حال تلاش برای حل آن هستید کاملا غیرقابل اتصال است و پنی در جای خود قرار دارد.